• TECHKNOW
 • TECHKNOW

  Resize
  Dock/Undock
  NEW FAQ ADDED
  X
  Stef Wertheimer

  Stef Wertheimer Założyciel firmy ISCAR. Autor wielkiego sukcesu firmy, dzięki swojej wizji i dynamicznemu przywództwu.

  Eitan Wertheimer

  Eitan Wertheimer1951-2022
  były Prezes Zarządu IMC Group. Jego przywództwo odegrało kluczową rolę w tworzeniu wielonarodowej grupy IMC.


  The Founders

  Firma ISCAR powstała w starym warsztacie w miejscowości Nahariya przez Stefa Wertheimera i jego żonę Miriam, która była siłą i źródłem zachęty i wsparcia. Kładąc podwaliny pod sukces firmy ISCAR, Stef Wertheimer miał tę dalekowzroczność i wizję, aby rzucić wyzwanie branży o ugruntowanej pozycji. Intensywna, ciężka praca, wzmocniona pasją i zaangażowaniem w ciągłe innowacje, doprowadziła firmę ISCAR do pozycji lidera w branży - z rodzinnej firmy z lat 50-tych stała się jedną z najlepszych firm narzędziowych na całym świecie.
  W latach 80-tych Eitan Wertheimer kontynuował wizję swojego ojca, a firma ISCAR stała się wiodącym graczem na rynku globalnym. Rozwijająca się firma przeniosła się do Parku Przemysłowego Tefen, położonego w Zachodniej Galilei w Izraelu. W tym czasie innowacyjność stała się już nawykiem Stefa i Eitana Wertheimerów, jak również tradycją na wszystkich poziomach w firmie. Firma ISCAR rozszerzyła swoją działalność na rynkach europejskich, dalekowschodnich i półkuli zachodniej oraz zaznaczyła swoją obecność zakładając fabryki, centra dystrybucji oraz biura sprzedaży i serwisu na całym uprzemysłowionym świecie. W rezultacie, dzisiaj narzędzia ISCAR mogą być dostarczone w ciągu kilku godzin do każdego miejsca na świecie.
  ISCAR jest wiodącą marką w grupie International Metalworking Companies (IMC), która od 2006 roku jest własnością Berkshire Hathaway. "Bycie związanym z jedną z najsilniejszych grup inwestycyjnych na świecie zapewnia bardzo silny kręgosłup dla ISCAR i IMC", powiedział Eitan Wertheimer, były prezes IMC, po przejęciu Grupy przez Berkshire Hathaway. "Umożliwi to IMC Group wprowadzanie innowacji, ekspansję jeszcze bardziej agresywną niż w przeszłości i ściślejsze partnerstwo z klientami".
  Od swojego skromnego założenia w 1952 roku, ISCAR rozwinął się do obecnej pozycji w Grupie IMC, która obejmuje dziś ponad 130 spółek zależnych, działających w ponad 60 krajach. To niezwykłe osiągnięcie jest głęboko zakorzenione we wspólnej wizji przemysłowca Stefa Wertheimera i jego syna, Eitana Wertheimera.

  © ISCAR LTD. Manufacturer of Metalworking Tools (Iscar.com) All Rights Reserved