Contact Us
Jacob Harpaz

Jacob Harpaz
President and Chairman
IMC Group of Companies

Ilan Geri_2019.png

Ilan Geri
ISCAR
Chief Executive Officer

Warren Buffett

Warren Buffett
Prezes, Dyrektor Generalny i największy udziałowiec BERKSHIRE HATHAWAY, właściciel Grupy IMC.

Stef Wertheimer

Stef Wertheimer
Założyciel firmy ISCAR. Autor wielkiego sukcesu firmy, dzięki swojej wizji i dynamicznemu przywództwu.


Grupa IMC Group - wiodący producent narzędzi do obróbki skrawaniem na świecie

ISCAR jest największą z 15 spółek wchodzących w skład IMC (International Metalworking Companies). Wspólnie są dostawcami kompleksowej linii precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem z węglików spiekanych. Firmy te produkują szeroką gamę płytek węglikowych, frezów węglikowych i narzędzi skrawających, obejmujących większość zastosowań związanych z obróbką metali. IMC dostarcza również rozwiązania inżynieryjne i produkcyjne dla głównych gałęzi przemysłu na całym świecie. Wiele innowacyjnych produktów zaprojektowanych specjalnie pod wymagania klienta sprawiło, że IMC jest światowym liderem w głównych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, lotnictwo czy produkcja matryc i form.

Udoskonalanie narzędzi ISCAR

ISCAR wprowadził mnóstwo nowych produktów, z których każdy ma na celu 3P (Productivity, Profitability, Performance): wyższą produktywność, rentowność i wydajność.
Najważniejsze cechy tych nowych produktów:
  • Nowe gatunki i powłoki umożliwiają narzędziom skrawającym szybszą obróbkę, wprowadzenie chłodzenia, odporność na kruszenie się krawędzi i dłuższe działanie.
  • Nowe geometrie zmniejszają siły skrawania, oszczędzają energię, poprawiają kontrolę wióra i zapewniają więcej krawędzi na płytkę.
  • Bardziej uniwersalne narzędzia wielofunkcyjne wspierają trend "kompleksowej obróbki" w centrach frezarsko-tokarskich CNC.
  • Silniejsze, samozaciskowe konstrukcje na narzędziach umożliwiają pracę w trudnych warunkach obróbki przerywanej.